A chicagói Regionális Diaszpóra Értekezleten dr. Szebényi Ferenc mindenki meglepetésére az ünnepség végén egy jelentős örömhírrel szolgált a jelenlévőknek, ugyanis Magyarország köztársasági elnöke, Áder János, 2016. augusztus 20-án Grauzer Csillát a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével tüntette ki, amelynek átadására a Regionális Diaszpóra értekezleten kerülhetett sor.
Grauzer Csilla immáron több mint három évtizede népszerűsíti a magyar gasztronómiát hazájától távolt, egy másik kultúrkör keretében, de számos más módon is szolgálja a magyar értékek, hagyományok fennmaradását, hiszen a minneapolisi magyar közösség vezetője és többek közt ottani tiszteletbeli konzul is.
Dr. Szebényi Ferenccel és Grauzer Csillával ennek kapcsán került sor egy interjúra, melynek során a főkonzul úr elmondta, hogy számára is nagy megtiszteltetés volt, hogy ő adhatta át ezt a jelentős kitüntetést.
Grauzer Csilla Erdélyből érkezett már több mint harminc éve az Amerikai Egyesült Államokba és ezt a kitüntetést annak egy kézzelfogható elismeréseként értékeli, hogy itt, ezen a vidéken valóban megélheti magyarságát és a magyar nemzetet, közösséget szolgálhatja.
A Főkonzul értékelése szerint szükségesek az ilyen fórumok és mindenképpen folytatódni fognak az ehhez hasonló értekezletek, hisz ilyenkor a különböző közösségek megismerhetik egymást, az adott problémákat megoszthatják és közösen kereshetik a módokat, melyekkel a felmerült problémákat orvosolhatják, illetve az Anyaország felé is közvetíthetik együttesen igényeiket.
Az interjú végén Grauzer Csilla és a Főkonzul úr is az 1956-os emlékév kapcsán megfogalmazta üzenetét, gondolatait a szabadságharccal kapcsolatban.
Ez úton szeretnénk gratulálni Grauzer Csillának a kitüntetéshez, illetve a további munkásságára jó egészséget és további lelkesedést kívánunk!
A teljes interjút az alábbi linkre kattintva hallgathatják meg:
Az interjú a weboldalunkon is meghallgatható a vasárnapi élőadás után.
Forrás: Pethő Krisztina / korosiprogram.hu


























