Szeretném a figyelmükbe ajánlani a Duna TV „Jézus és…” című sorozatának harmadik évadát, amely ezúttal a boldogság nyomába ered. Ez nem „instant motiváció”, nem hangzatos tanácslista, hanem egy olyan lelki utazás, ahol valódi emberi történetek, csendek, kérdések és felismerések vezetnek közelebb ahhoz, mit jelent ma – a rohanásban, a megfelelési kényszerben, a közösségi média zajában – a belső béke.

És van két okunk is, amiért ez az évad nekünk különösen szívügy: Dorgay Zsófia, magyarországi munkatársunk a felelős szerkesztő, tehát nemcsak nézőként, hanem szakmailag is „közelről” örülhetünk annak, milyen igényes anyag készült. Emellett pedig Pfeifer Anita, KCSP-ösztöndíjasunk is szerepel a közreműködők között – ez számunkra mindig felemelő jelzés: a diaszpóra és az anyaország kapcsolódása nem elmélet, hanem élő valóság, arcokkal, munkával és szolgálattal.

A 3. évad vezetője Mező Misi, a Magna Cum Laude frontembere, aki ebben a sorozatban nemcsak zenészként van jelen, hanem úgy, mint aki mer kérdezni, megállni, és nem elintézni a boldogság témáját annyival, hogy „majd lesz valahogy”. A beszélgetések és a történetek során a sorozat a nyolc boldogság tanítását bontja ki – azt a sokszor meghökkentő, elsőre ellentmondásosnak tűnő bibliai világot, ahol „boldogok, akik sírnak”, „boldogok a lélekben szegények”… és ahol a boldogság nem csillogó cél, hanem belső iránytű. Ebben kíséri a nézőt Dr. Tapolyai Emőke is, akinek – külön öröm és személyes érintettség számunkra – clevelandi kötődése is van, ma is élnek rokonai itt, így ez a történet a mi közösségünkhöz is még közelebb kerül.

Ami számomra még külön üzenet: a sorozat alkotói és szereplői mintha önmagukban is egy „élő példabeszédet” mutatnának. Különböző háttérből érkezve tudtak együtt dolgozni Isten dicsőségére, és ebből a sokféleségből mégis egy tiszta, közös gondolat áll össze: a boldogság nem pusztán jó kedv vagy szerencsés pillanat, hanem kapcsolat – Istennel, önmagunkkal, egymással – és sokszor épp a sebek, a küzdelmek, az újrakezdések között válik igazán érthetővé.
A III. évad linkjei:
JÉZUS és a BOLDOGSÁG | 1. rész – Lelki szegények

JÉZUS és … a BOLDOGSÁG | 3. évad 2. rész – Szomorúak

Ha szeretne lépést tartani a sorozattal, iratkozzon fel a Bizony, Isten! YouTube-csatornájára, és kövesse a Facebook-oldalukat, így nem marad le egyetlen új epizódról sem.























