RADIOTHON – támogasd a Bocskai Rádió műsoridejét biztosító WJCU 88.7 egyetemi rádiót! 📅 Február 8–15. 👉 Kattints ide!

A védekezés első szakasza lezárult, mondta Orbán Viktor, aki a Facebookon jelentette meg a koronavírus-járvány elleni védekezés legújabb fejleményeit.

Egy hosszú kormányülést követően tájékoztatom most Önöket – mondta a kormányfő, aki kijelentette: a védekezés első szakasza lezárult.

– Köszönetet mondok mindenkinek, aki részt vett a védekezés embert próbáló munkájában. Közös erőfeszítésünknek köszönhetően úgy látom, hogy a magyar egészségügy felkészült a tömeges megbetegedések kezelésére is. Ma már nem kell attól tartani, hogy bárki megfelelő ellátás nélkül maradna. Tudják, a legrosszabbra készülünk, de persze a legjobban reménykedünk. A vírus elleni védekezés új szakaszban lép.

Reklám
Tas J Nadas, Esq


RADIOTHON – támogasd a Bocskai Rádió műsoridejét biztosító WJCU 88.7 egyetemi rádiót! 📅 Február 8–15. 👉 Kattints ide!

Megpróbáljuk, megpróbálhatjuk Önökkel együtt közösen újraindítani az életet Magyarországon. De fokozatosan és szigorú menetrend szerint kell eljárnunk. Ez azt jelenti, hogy az idősek és a legfertőzöttebb területen élő honfitársaink feszes védelmét továbbra is fenn kell tartanunk

– szögezte le Orbán Viktor.

Mint Önök is tudják, a fertőzések leginkább a fővárosban és a környékbeli területeken, településeken összpontosulnak. Ezért az itt élők védelmében, vagyis Budapesten és környékén a kijárási korlátozások életben maradnak. Vidéken a kijárási korlátozás helyére új védelmi intézkedések lépnek majd.

Az üzletek időkorlátozás nélkül kinyithatnak. Éttermek, kávézók, teraszai és kerthelyiségei megnyithatnak. Szabadtéri strandok látogathatóak lesznek. A másfél méteres védőtávolság betartása és az arc eltakarása, vagy maszk viselése azonban az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön kötelező lesz.

Az idősek védett időzónájára vonatkozó intézkedéseket fenntartjuk, és idős honfitársainkat továbbra is tisztelettel arra kérem, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat. A többi részletszabályt holnap ismertetjük majd. A kormány folyamatosan konzultál a járványügyi szakemberekkel is és kéthetente felülvizsgáljuk a hatályban lévő védelmi szabályokat. És még valami, péntektől a virágüzletek korlátozás nélkül nyitva tarthatnak, hiszen anyák napjára készülünk.

Isten éltesse az édesanyákat! Egyetlen magyar sincs egyedül – zárta beszédét a miniszterelnök.

A többi részletszabályt csütörtökön ismertetik.

(Magyar Nemzet / Facebook)



RADIOTHON – támogasd a Bocskai Rádió műsoridejét biztosító WJCU 88.7 egyetemi rádiót! 📅 Február 8–15. 👉 Kattints ide!

SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.