Imran Khan pakisztáni miniszterelnök a nyugati küldöttek ellen emelt kifogást, amiért nyomást gyakoroltak rá, hogy ítélje el Oroszország ukrajnai invázióját.
A hónap elején 22 iszlámábádi külképviselet vezetői levelet tettek közzé, amelyben arra kérték Pakisztánt, hogy támogassa az ENSZ Közgyűlésének a támadást elítélő határozatát. Pakisztán és szomszédja, India azonban egyaránt tartózkodott a szavazáson.
Imran Khan pakisztáni miniszterelnök ostorozta a nyugati követeket, akik azt követelték, hogy Pakisztán kövesse a nemzetközi konszenzust, amely Vlagyimir Putyint és az orosz erőket vadembereknek igyekezett beállítani.
Mit gondolnak rólunk? A rabszolgáitok vagyunk … hogy bármit mondtok, mi megtesszük?”
– kérdezte.
A miniszterelnök dühét fejezte ki a követelés miatt, miután az EU és a NATO hatalmai nem ítélték el Indiát a Kasmír hegyvidéki térségében végrehajtott akciói miatt. „Meg akarom kérdezni az Európai Unió nagyköveteit: Írtak-e ilyen levelet Indiának?” – tette fel a kérdést.
Khan azt is állította, hogy Pakisztán megpróbált segíteni a NATO-nak Afganisztánban, de köszönet helyett vitriolt kapott – írta meg a Summit News.
Bár Khan azt mondta, hogy Pakisztán „semleges” marad, néhány órával az invázió megindítása után találkozott Putyinnal.
(888)

























