Talán ez előző évekhez képest szerényebb keretek között, de jó hangulatban várták az új esztendőt Vajdaság településein.
Szabadka: Színes programok
Színes programok várták azokat, akik a szervezett szilveszterezést választották Szabadkán és környékén. A szabadkai Népkörben, a Galleria Hotelben két helyszínen, és Hajdújáráson is több százan köszöntötték az újévet.
Telt ház volt a Népkörben, több mint százan várták együtt az újévet. Itt a Nights Cruisers Band zenekar valamint Lakatos Miklós és zenekara szórakoztatta a vendégeket.
A szabadkai Galleria Hotel idén is gazdag újévi műsorral készült, két helyszínen rendeztek bulit. A bálteremben Romana Panić szórakoztatta a vendégeket. A Panoráma étteremben pedig a Kikindai Betyárok muzsikáltak, valamint a Veled mindig baj van szórakoztató műsort láthatták Kalmár Zsuzsa, Pámer Csilla és Kovács Nemes Andor előadásában.
Az év utolsó éjszakáján a hajdújárási helyi közösség épületében is több mint százan buliztak együtt.
Ada: Jó hangulat -16 fokon
A zord idő ellenére is sokan kilátogattak Ada főterére. A szervezők forralt borral és teával várták a szilveszterezőket.
Mulatós zenével, forralt borozással és hangos petárdázással indult az óévbúcsúztató Adán. A -16 fokos hideg sem rontotta el a jó hangulatot.
A legtöbben a tűzijátékra voltak kíváncsiak. A főtéren a hajnali órákig tartott a mulatozás.
Magyarkanizsa: Vidáman, rendbontás nélkül
Magyarkanizsa főterén a mínusz 13 fokos hideg ellenére mintegy 250-300 ember, főleg fiatal köszöntötte kiváló hangulatban az új esztendőt.
A tömeg csak alig fél órával éjfél előtt kezdett összeverődni, addig mindenki a meleg szobában vagy a szórakozóhelyeken hangolódott a főtéri bulira.
Az éjfélt és a rövid, de látványos tűzijátékot óriási éljenzés és fülsiketítő petárdaropogás köszöntötte.
Jó hangulatban, rendbontás nélkül telt a szilveszterezés. Az óévet búcsúztatók többsége jobb életet, magasabb jövedelmeket szeretne 2015-ben.
Újvidék: Több ezren voltak a főtéren
Újvidék főterén a Crvena Jabuka együttessel több ezren várták be az új évet. A rendkívüli hideg ellenére is sokan itt szilvesztereztek. Jó volt a hangulat, idősek, fiatalok egyaránt összegyűltek.
A Petőfi Sándor Művelődési Központban már hagyományosan szerveztek szilveszterezést. A vendégeket az Expressz együttes szórakoztatta.
Újvidéki Színház Művészklubjában is megszervezték az óévbúcsúztatót.
Topolya: Otthon, baráti körben
Otthon, baráti körben, éttermekben, kávéházakban vagy diszkókban búcsúztatták az óévet a topolyai községben. A meghirdetett szilveszterezések ára húsz euró körül mozgott. De sokan maguk bonyolították le a buli szervezést.
Topolyán nem szerveztek szabadtéri újévvárást, így sokan a házibulit választották szilveszter éjszaka. De a szórakozóhelyek is megteltek. Nem volt megfelelő kínálat Bácskossuthfalva környékén, ezért ez a fiatalokból álló társaság is önszerveződésbe kezdett. Voltak akik mulatozva és voltak akik ülve, beszélgetve várták az éjfélt. (Pannon RTV)

























