Az NBC-nek nyilatkozott Donald Trump korábbi amerikai elnök, aki most ismét elnökjelölt-aspiránskért méreti meg magát a republikánus oldalon a jövő novemberi újabb elnökválasztás előtt.

Trump kijelentette: ő ugyan sok emberrel beszélt a 2020-as, Joe Bidennel szemben elveszített elnökválasztás után, de

a saját döntése volt, hogy arról beszéljen a nyilvánosság előtt, szerinte elcsalták a választást.

Donald Trump most eljárások sorával néz szembe az amerikai bíróságokon, mely ügyeket sokszor a demokrata oldalhoz köthető ügyészek indítottak. Az egyik eljárás Trump választási csalásról szóló kijelentései miatt indult el – a vádolók szerint Trump összeesküvést szőtt a választás eredményeinek megsemmisítésére.

Reklám
Tas J Nadas, Esq


„Különböző embereket hallgattam meg, és amikor mindezt összeraktam magamban, az jött ki, hogy a választást elcsalták” – mondja most ismét Trump a 2020 óta hangoztatott álláspontját.

„Hogy kire hallgattam? Saját magamra. Láttam, mi történt”

– tette hozzá a volt elnök.

Azokkal kapcsolatban, akik azt mondták neki akkoriban, hogy elveszítette a választást, Trump a következőket mondta: „Felbéreled őket, soha nem is találkoztál velük, csak ajánlják őket neked, aztán kiderült, hogy csak névleg republikánusok (RINO – republicans in name only), vagy kiderül róluk, hogy nem is olyan jók. Nem tiszteltem őket. De tiszteltem másokat. Tiszteltem azokat, akik azt mondták, a választást elcsalták” – fejtegette Trump.

Álláspontját a volt elnök a következő hónapokban a bíróság előtt védheti meg a vádakkal szemben.

Trump eddig minden vádpontnak ártatlannak vallotta magát.

(Mandiner)



SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.