Mike Pompeo amerikai külügy- és Alex Azar egészségügyi miniszter meghívására Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter is felszólalt egy csütörtök délutáni konferencián, amelynek témája a családi értékek megerősítése volt.

Az online esemény apropója egy közös nyilatkozat aláírása, amit az Egyesült Államok és hazánk mellett többek közt Brazília, Egyiptom, Indonézia és Uganda is támogatott. A közös nyilatkozat aláírásával a Geneva Consensus nevű koalíció országai támogatják, hogy az ENSZ dokumentumaiban a családbarát értékek jelenjenek meg.

Novák Katalin csütörtök reggel a Facebook-oldalán egy videóban elmondta, örömmel fogadta a meghívást, hiszen az amerikai adminisztrációval már évek óta együtt dolgoznak a családközpontú értékek védelmében.

Reklám
Tas J Nadas, Esq


Felszólalásában hangsúlyozta, olyan korban élünk, amikor különösen fontos a családpárti szövetségek megerősítése, hogy megvédjük legalapvetőbb értékeinket. Mint mondta, az elmúlt évtizedben ostrom alá kerültek a társadalmaink alapját jelentő értékek, csökkenteni akarják a szuverenitást olyan területeken is, amelyeknek mindenféleképpen nemzeti hatáskörben kellene maradniuk. A genderideológia nevében pedig le akarják építeni a család és a házasság intézményét, valamint gyengíteni akarják a nemzeti és vallási hagyományokat.

„Emberi jogi fundamentalizmus terjedt el” – fogalmazott. Hozzátette, hangos kisebbségek nyomására az emberi jogokat is újra akarják definiálni, emellett a nőkre olyan hamis kötelességeket rónak, mint hogy mindenáron versenyezniük kell a férfiakkal az élet összes területén és fel kell adniuk az édesanyává válás privilégiumát.

„A szuverenitásukhoz ragaszkodó nemzeteket napi szinten stigmatizálják és támadják” – mutatott rá a miniszter, aki szerint hazánk és Lengyelország vezető szerepet játszik Európában a hagyományos család védelmében, szemben az európai fősodorral. Novák Katalin felszólalásában kiemelte a magyar családtámogatási és gazdasági eredményeket és szorosabb nemzetközi együttműködést sürgetett a családi értékek védelmében.

(Magyar Hírlap)



SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.