Carsten Breuer, a Bundeswehr-főfelügyelő szerint el kell vetni a sorsolásos módszert a hadkötelesek kiválasztásánál, mert válsághelyzetben ez időveszteséget okozna – írja a Die Welt.

Úgy véli,

minden fiatal férfit évente orvosi vizsgálatnak kell alávetni, hogy szükség esetén azonnal bevethetők legyenek.

A védelmi miniszter, Boris Pistorius is támogatja ezt az elképzelést. Az új hadkötelezettségi törvény 2026. január 1-jén lépne életbe, és kezdetben önkéntes alapon működne, de ha nem lenne elég jelentkező, kötelező szolgálat is bevezethető – számolt be róla a lap.

Reklám
Tas J Nadas, Esq


(Mandiner)

Borítókép: Illusztráció. Megtalálták a kiskaput a németek: ezzel a módszerrel egy pillanat alatt behívhatnák a hadseregbe a férfiakat. Fotó: AFP/Odd Andersen



SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.