mezogazd-749x415A GMO-mentes Európa kezdeményezés keretében tárgyaltak Brüsszelben az uniós agrárminiszterek, akik egyebek mellett kiálltak a génmódosított növények köztermesztésének tiltása mellett – tájékoztatta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) az MTI-t kedden.

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, Marek Sawicki lengyel, Andrä Rupprechter osztrák, valamint Evangelos Apostolou görög tárcavezető egyetértett abban is, hogy csökkenteni kell az Európai Unió növényifehérje-importfüggőségét. A közeljövő kiemelt uniós jogszabályalkotási feladata lesz az egyes GMO-k élelmiszer- és takarmánycélú engedélyezésének felülvizsgálata – írta az FM.

Fazekas Sándor továbbá szlovén kollégájával, Dejan Zidannal tárgyalt arról a szlovén kezdeményezésről, hogy május 20-át az ENSZ nyilvánítsa a Méhek Világnapjává. Szlovénia javasolta továbbá az Európai Mézet reggelire programjuk uniós szintű kiterjesztését.

A programhoz Magyarország is csatlakozott 2014-ben, amelynek keretében több iskolában tartottak hasonló rendezvényt. A két miniszter egyetértett abban, hogy a méhészeti ágazatnak megfelelő figyelmet kell szentelni, a növényvédelem, a növényi megporzás és a fenntartható gazdálkodás szempontjából egyaránt.

Reklám
Tas J Nadas, Esq




SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.