Sokszoros igénynek és felkérésnek eleget téve gyűjtést indít a másfél hete, mindössze 47. évesen elhunyt Nagy Ervin politológus-filozófus három kiskorú gyermeke javára a Nagy Ervin által életre hívott és haláláig vezetett OIKOSZ Közhasznú Alapítvány. Az adománygyűjtés védnöke Stefka István kurátor és Apáti Bence, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapítója. A 17 éves Csongor, a 15 éves Bíborka és a 9 éves Regő támogatására felajánlott összeget természetesen csonkítatlanul Ervin özvegyének, Radwány-Nagy Dórának adjuk át, aki teljes rátekintést nyer az alapítvány számlájára. 24 óra alatt 256 adakozó 5.587.989 forintot utalt át a gyermekek javára!

A gyöngyösi kórházban február elsején megdöbbentő hirtelenséggel elhunyt Nagy Ervin közéleti munkássága maradandó, személyének hiánya a konzervatív közéletben tátongó űrt hagy maga után. Még a halála előtti napon is posztolt, januári nagy, a Mandineren napvilágot látott munkája, “A magyar konzervatív gondolkodás és politikai gyakorlat 15 pontjának” utolsó tételét tette ki nyilvános Facebook-oldalára. Talán érdemes felidézni itt ezt a mondatot, mely jól láttatja Ervin csaknem három évtizednyi szellemi munkálkodásának irányát:

Saját, nemzeti kultúrát akarunk teremteni! Olyan kultúrát, amelynek identitásmagjait mi határozzuk meg.

Nagy Ervin azonban nemcsak jeles gondolkodó, író, újságíró és közszereplő volt, hanem családfenntartó, férj és háromszoros édesapa. Ezért fogalmazódott meg sokakban az elmúlt napokban, hogy gyűjtést kell indítani Ervin gyermekei javára. A konzervatív közélet több alakja is megmozdult, s az a döntés született, hogy a számos nemzeti ügyet felkaroló, haláláig Nagy Ervin által vezetett OIKOSZ Közhasznú Alapítvány révén szervezzük meg az adománygyűjtést. Kérjük, hogy a felajánlott összegeket erre a számlára utalják.

ReklámTas J Nadas, Esq

(Ha adóigazolást, vagy visszajelzést kérnek az adomány célba juttatásáról, kérjük Mézes Gabriella kolléganőnknek írjanak levelet a [email protected] címre!)

Dömötör Csaba, a Patrióták EP-képviselője pedig így emlékezett meg Ervinről:

Egyetemi éveim alatt találkoztam vele először. Sok éve már ennek. Azóta nem sokat változott, és ez az egyik legnagyobb érdeme: közösségeket szervezett, és a napi viták színvonalát jóval meghaladó gondolatokat osztott fáradhatatlanul. Nyugodj békében, Ervin.

Schiffer András is méltatta:

Nagyon kevés dologban értettünk egyet, viszont mindig nagyrabecsültem nem csak a tudását, hanem azt is, hogy negyedszázada kitartóan ugyanazt képviselte. Nyugodj békében!

A radikális nemzeti gondolkodás megújítója volt

Nagy Ervin az utóbbi időben a Mandiner munkatársaként tevékenykedett, előtte tíz éven át – más munkái mellett – a PestiSrácok állandó publicistája, műsoraink rendszeres szereplője volt. Halálhíre után ezt írtuk róla: Nagy Ervin a radikális nemzeti gondolkodás megújítója, számos könyv szerzője, a PolgárPortál vezetője, a XXI. Század Intézet kutatója, a számos nemzeti ügyet felkaroló OIKOSZ Alapítvány elnöke volt. 1999-ben Kovács Dáviddal ő alapította meg a Jobboldali Ifjúsági Közösséget, hogy eleget tegyen Wittner Mária, Pongrátz Gergely, Tóth Gy. László, Lovas István és Usztics Mátyás felhívásának a fiatalok nemzeti alapokon nyugvó mozgalmának létrehozására. Nagy Ervin kórházban halt meg, három gyermekét és feleségét hagyva hátra.

Nagy Ervin tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte. már ott aktívan politizált, alapítója, alelnöke, majd választmányi elnöke volt a Jobbiknak. 2006-ban a Harmadik út – MIÉP–Jobbik szövetség képviselőjelöltjeként indult a XII. kerületi választókörzetben. A pártból 2008-ban több alapítótársával együtt kilépett, mivel nem értett egyet az irányvonalával. Nagy Ervin a XXI. Század Politikai Intézet kutatója, valamint a Károli Gáspár Református Egyetem filozófia tanszékének előadója is volt. Szerzője A liberalizmus illúziói könyvnek, valamint az Omladozó téveszmék című esszégyűjteménynek. Társszerzőként közreműködött a Tiszta szívvel 1956-ban című kötet kiadásában.

Akkor lépett ki a Jobbikból, amikor Vona Gábor pártelnök a Gyurcsány-Bajnai-kormányok bukásához közeledve a formálódó nemzeti egységgel szemben kezdte újraszervezni a pártot, Nagy Ervin a fordulat éles kritikusa volt. Ekkoriban (2007-ben) alapították meg szintén Kovács Dáviddal az OIKOSZ Alapítványt, melynek feladata a nemzeti egység és emlékezet képviselete, az eredeti célkitűzéseik továbbvitele volt. Jórészt Nagy Ervin bátor kiállásának és leleplezéseinek volt köszönhető (melyek a Magyar Hírlapban, majd a PestiSrácokon jelentek meg), hogy kitudódott, miféle bűnözői és opportunista körök férkőztek be az eredetileg nemzeti mozgalomként indult Jobbikba, mindez jelentősen befolyásolta a párt 2010-es és következő választási eredményeit.

Nagy Ervin számos össznemzeti ügy fáradhatatlan képviselője volt, az alapítvány elnökeként éveket át ő vitte a Békemenet és a Civil Összefogás Fórum országos mozgalmának nyilvánosságot szervező PolgárPortált is. Az alapítvány elnökeként, szerkesztőségünkkel közösen olyan fontos események szervezésében és szellemi megalapozásában vett részt, mint a 2016-os, hét héten át működő, nagyszabású Pesti Srácok Emlékpark, a 2017-es Egy szabad országért fesztivál, az azóta minden évben sorra kerülő november 4-i Halhatatlanok napja megemlékezések, vagy éppen a felemás rendszerváltásnak emléket állító Modellváltás’89 történelmi fesztivál és a Gulág800.000! országjáró kiállítás. Részt vett Wittner Mária és a Corvin közi pesti srácok emlékének ápolásában, rendezvényeik lebonyolításában.

Nagy Ervin számos határon túli nemzeti ügy, köztük az erdélyi árvaházak kitüntetett anyagi támogatója volt. Politológusként rendszeres vendége volt televíziós adásoknak.

(Pesti Srácok)

Borítókép: Nagy Ervin. Fotó: Pesti Srácok

SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.