Kérjük, támogassa a kutatást, amely integrálja a mellrákszűrést és – gyógyítást a rekonstruálással – Puskás Judit magyar professzor vezetésével!
Nicole Galloway, Akron, Ohio
36 éves vagyok, feleség és anya, és kétszeres túlélő. Kettős melleltávolító műtéten estem át 2013 áprilisában, amit 6 hónap kemoterápia követett. Sajnos novemberben egy új műtétet kezdtek tervezni mivel a jobb mell pótlása komplikációkhoz vezetett. Az implantátum, amelyen Puskás doktor és csapata dolgozik nem csak mellrákos betegeknek, hanem túlélőknek, mint én lenne alapvető. Én először 1993-ban kaptam kemoterápiát és a mellékhatások borzalmasak voltak. 2013-ra a kezelések sokat javultak, de az összes hajamat elvesztettem és nagyon legyengültem. A kemoterápiás gyógyszerek megkínozzák az izmokat, gyomrot és tönkreteszik a mindennapi életet. Ha a polimer géz az implantátumon csak egy kis részét is megszünteti a mellékhatásoknak és megakadályozza az implantátum megrepedését és ismételt műtétek szükségességét, az én véleményem szerint ez minden pénzt megér! Nicole Galloway, Akron, Ohio
2012 áprilisában tudtam meg, hogy mellrákom van. Mindkét mellemet eltávolították. A műtét előtt két kívánságom volt: először is, hogy rákmentes legyek, másodszor pedig, hogy a melleimet rekonstruálják legalább annyira, hogy normálisnak tűnjenek. Szerencsére az első kívánságom teljesült, és ma rákmentes vagyok. A rekonstrukció nem sikerült ilyen jól. 7(!) műtét után két teljes rekonstrukció lett sikertelen a komplikációk miatt. Most elölről kell kezdenem az egészet – eldönteni, mit is csináljak. Nagyon remélem, hogy Puskás doktor munkája segíteni fog a komplikációk csökkentésében, amelyek nagyon gyakoriak a rekonstrukciós műtétek alatt. Ez nagymértékben csökkentené a traumát azon rákbetegek számára, akiknek el kell távolítani a melleit, amely a testforma eltorzításával jár. Judy Akins, Manchester, Ohio
Kérjük, hogy támogassa a Puskás-kutatócsoportot, amely az Akron/Cleveland területen dolgozik. Puskás Judit az Akroni Egyetem professzora vegyészmérnöki karon. Puskás doktorés csoportja (két magyar diák is dolgozik ebben a csoportban, Gergely Attila és Kántor József) új módszereken dolgozik, amelyek integrálnák a mell-rekonstrukciót a rákszűréssel és lokális kemoterápiával.
A Carole & Robin Reid Foundation, a 501(c)3 alapítvány, amelyet 2012-ben indítottak, adományokat szándékozik gyűjteni és ezzel segíteni a kutatócsoportot, hogy a találmányaik eljussanak a betegekhez. A szövetségi kormány állandóan csökkenti a kutatásra szánt költségvetést, amely minden amerikai kutatót érint.
Az “Akron Breast Team”, együttműködésben a Cleveland Klinikával (ahol magyarok is segítenek ebben a fejlesztésben: Dr. Pápay Ferenc, Dr. Reger István és Bill Kolosi) radikálisan javítani akarja a mellrákbetegek és túlélők életminőségét a jelenlegi 30+százalék implantátum-újraoperálás csökkentésével. Az ismételt műtétek fő okai a gyulladás, az implantátum elszakadása és fajdalommal járó eltorzulása, ami hosszú tavú orvosi ellátást igényel. Ezenkívül az új implantátumokból gyógyszereket lehet közvetlenül az érintett területre adagolni, amelyek csak a rákos sejteket keresik meg es pusztítják el, mellékhatások nélkül (hajhullás, hányinger).
Új orvosi módszerek, mint az új mellpótlás jelentős beruházást igényelnek. Körülbelül 2 millió dollárba kerül a gyógyszert kibocsátó géz kifejlesztése és klinikai kipróbálásra való előkészítése. Egy sikeres első fázisú (Phase I) klinikai próba elengedhetetlen ahhoz, hogy a gyógyszergyártó és implantátum-előállító cégek felfigyeljenek erre a találmányra. Az Alapítvány csak akkor tudja segíteni a Puskás-csoportot, ha a környék lakossága segít adományaival. Az adományok az adóalapból levonhatóak.
Kérjük, gondolja át, hogy az ön adománya milyen nagy segítséget jelentene a mellrákbetegek és túlélők életében, mint amilyenek mi is vagyunk, ha az új találmány, amely kiszűri es gyógyítja a rákot elérhetővé válna a sebészek számára, akik a melleltávolító és – rekonstruáló műtéteket végzik.
Mellékelve találja a csatolt újságcikkeket és az alapítvány rövid ismertetőjét. Reméljük, hogy támogatni fogja a kutatócsoportot az alapítványon keresztül és előre is köszönjük a nagylelkűségét! Az alapítvány folyamatosan értesíteni fogja a közösséget a kutatás előrehaladásáról.