Huszonegy évesen, pályafutása első olimpiáján, a magyar küldöttség első érmét szerezte meg Muhari Eszter idén nyáron Párizsban. A Tatabánya színeiben vívó fiatal lány vallja, hogy rengeteg koncentrált edzésmunkát kell befektetnie egy élsportolónak ahhoz, hogy egyszer csak sikereket halmozhasson.

YouTube player

A XXXIII. nyári olimpia első magyar érmese párbajtőrben állt fel a dobogó harmadik fokára. Muhari Eszter párizsi teljesítményéről így olvashattuk a hírekben: a ráadás egy percében végigvitt akcióval a legfontosabb pillanatban, az utolsó tusnál megfordította a mérkőzést, ezzel pedig élete első olimpiáján megszerezte a szépen csillogó bronzérmet. A sportoló utólag úgy értékelte, élvezte a küzdelmet, önmagát tudta adni az asszókban és maximálisan felszínre tudta hozni az erőforrásait. Mivel izgalmakkal teli volt már maga a kvalifikáció is, nagyon sokat készült, hogy mentálisan is a legstabilabb legyen.

Az olimpia óta volt ideje feldolgoznia, mit jelent számára az érem: az összes szenvedést, utazást, minden sikeres tust, a szülei támogatását, az edzőkkel, csapattársakkal való edzést, mindent. Az elmúlt 13 év munkáját. Nem emlékszik egy olyan pontra az életében, amikor eldöntötte volna, hogy élsportoló lesz, csupán haladt lépésről lépésre. Hogy a vívás lesz a sajátja, csupán a véletlen műve. Ez volt a következő a többi sport közül, amit kipróbált. Amellett, hogy a páston folyamatos sikerélmények érték, az is maradásra bírta, hogy az a sport tanította meg rendkívül nagy fegyelemre, csapatmunkára, emberekkel való kommunikációra. Így fogalmazott: a küzdés és az akarat errefelé vitt. Vallja: nem az edzés mennyisége, hanem a minősége és a koncentráció számít.

nemzetisport.hu

Muhari Eszter nem csak a páston kiemelkedő. A magyaron kívül angolul, spanyolul, franciául és oroszul beszél, az igazi kikapcsolódást is az nyújtja számára, ha elmélyülhet a nyelvekben, fejlesztheti azokat. Sportkarrierje ösztöndíjlehetőségeket nyitott meg számára, jelenleg a chicagói Notre Dame Egyetem hallgatója, üzleti és francia szakirányon nyert felvételt. Bár nem ő az egyetlen magyar intézményben, mégis saját magára volt utalva, távol a családjától, Amerikában vált igazán önálló felnőtté.

Reklám

Tas J Nadas, Esq

Bíztatok mindenkit, vegye komolyan a sportot, jó lehetőségeket kínál, ki lehet jutni jó külföldi egyetemekre. Azért választottam ezt a katolikus egyetemet, mert egyenlően nagy fókuszt kap a tanulás és az edzés. Kiváló az egyetemi kultúra, a társaim és edzőpartnereim napról napra motiválnak azzal, hogy mind-mind fejlődésorientált személyiségek. Eszter olimpiai bronzérmét is őszinte örömmel, gratulációkkal fogadták hallgató társai, reméli, hogy ő is példát tud mutatni számukra.

Dorgay Zsófia

Ha tetszett ez a riport, esemény összefoglaló, kérjük, támogassa a Bocskai Rádiót működtető Magyar Média Alapítványt. Számítunk az önök nagylelkűségére! Évi 52 dollár, azaz heti 1 dollár sokat jelent a külhoni magyar média működésében!

Támogatom!

SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez a honlap Akismet szűrőt használ, hogy kevesebb spam legyen. Olvasson többet arról, hogy hozzászólása, hogyan van feldolgozva.