Tombol az uborkaszezon, szemmel láthatóan nőnek a kertünk végében az uborkák. A mai recept azoknak szól akik már unják, hogy az uborkát tejfölös salátaként (ubisaliként), vagy kovászosan eszik, vagy esetleg a görögös tzatzikiként fogyasszák – ami az uborkából készült sűrű joghurtos saláta. Uborkával rengeteg más fineszes fogást állíthatunk elő, legyen szó akár sima, akár kígyóuborkáról.

Hozzávalók
sherrys_csirke2A csirkéhez:

  • 8 csirke alsó comb
  • 3 evőkanál olívaolaj
  • fél teáskanál só, frissen őrölt bors, 1 teáskanál őrölt paprika, 1 teáskanál méz, fél dl cherry

A burgonyasalátához:

  • 1 kg burgonya
  • 1 fej hagyma
  • bacon
  • 5 evőkanál fehér balzsamecet, olivaolaj
  • 1 teáskanál dijoni magos mustár, 1 teáskanál méz,
  • só, frissen őrölt bors
  • 2-3 uborka, es egy nagy csokor kapor

A combokat megmossuk, leitatjuk róluk a nedvességet. Pácot keszítünk úgy, hogy összekeverjuk az olajat, sót, borsot, paprikát, mézet, és a cherryt.
A combokat jól bekenjük ezzel a páccal, és ne önsük el a maradék pácot. A pácolt combokat tegyük egy tepsibe. Először 200 F fokos sütőbe toljuk és 20 percig sütjük/ vagy inkább pároljuk, majd feltekerjük a hőfokot 400F fokra és 20 perc alatt szép pirosra sütjük. Közben néha megforgatjuk és megkenegetjük a maradék páccal.

Amíg a combok sülnek addig elkészítjük az uborkás burgonyasalátát…

Reklám
Tas J Nadas, Esq


A burgonyasalátához előző este főzzuk meg a burgonyákat és hámozzuk meg még melegében.
Másnap vágjuk úgy fél centiméteres karikákra egy jókora tálba.
A békönt vékony csíkokra szeljük és száraz serpenyőben zsírjára sütjuk. A hagymát apróra vágjuk és a szalonnán üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a balzsamecetet, egy kis vizet, a mustárt és a mézet és összerottyantjuk. A végén sózzuk, borsozzuk ízlés szerint és adjunk hozzá négy evőkanál olívaolajat. A kész mártást üntsük a burgonyára, forgassuk össze és legalább fél órát hagyjuk pihenni.
Az uborkákat pucoljuk meg, uborkagyalun sarvaljuk le, és keverjük a burgonyasalátához az apróra vágott kaporral együtt.

Máris tálalhatjuk a frissen sült csirkecombokkal. Jó étvágyat és egy jó fehérfröccsöt kívánok hozzá!



SZÓLJON ÖN IS HOZZÁ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.