Robert Fico szlovák kormányfő először is köszönetet mondott a magyar meghívásért és bemutatja a júliusban kezdődő szlovák elnökség legfőbb pontjait. Fico szerint a cél: erősek voltunk, és most még erősebbek akarunk lenni.
A nyolcszemközti megbeszélésen egyetértettek, hogy melyek az unió előtt álló problémák és ezeket a jövőben együttesen fogják megvitatni, hogy Brüsszel ugyanúgy figyeljen erre a 4 tagállamra, mint korábban, mint például a 2015-ös migrációs-válság idején.
Javaslom, az Európai Tanács minden ülése előtt legyen egy V4-csúcs,
amelyeken a ránk váró témákat vitatnánk meg, ezekről megállapodunk és utána azt következetesen képviseljük.
(Index)
Borítókép: Robert Fico. Fotó: Index/Németh Kata
























