Megmarad az űrprogram, Kapu Tibor lesz a szakmai vezetője.
Tegnap volt egy éve, hogy Kapu Tibor az űrbe szállt, és megkezdte 21 napos küldetését. Az évfordulót a Huniverzumban is megünnepelték. A kiállítás helyszínéről Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter is bejelentkezett a Facebook-oldalán. A videóban pedig elárulta, hogy Kapu Tibort felkérte a HUNOR program szakmai vezetésére. A miniszter szerint a következő fél évben megpróbálják majd megvédeni Magyarország űrstratégiáját.
– Az űripar nem felesleges luxus, hanem mindennapjaink szerves része. Ha nincs űrtevékenység, nincs navigáció az autónkban. Nincs kommunikáció a ritkán lakott területeken. Nincs hatékony agrárium, vízgazdálkodás, energiatermelés, biztonság.
Azért fogunk dolgozni, hogy Magyarország a legtöbbet tudja kihozni ebből a fejlődő és egyre fontosabb váló iparágból
– idézte az évfordulón elhangzott beszédéből Tanács Zoltán.
A HírTV tudósításából kiderül, hogy az ünnepségre Ferencz Orsolyát, a HUNOR eddigi vezetőjét nem hívták meg.
Borítókép: Kapu marad, Sulyok megy. Fotó: képernyőkép/M1
























