Megvan a nagy döntés a magyar sikersportágban

Az utolsó kérdés is eldőlt a július 14-16-án Plovdivban sorra kerülő kajak-kenu Európa-bajnokságon induló magyar csapattal kapcsolatban: Hüttner Csaba szövetségi kapitány férfi K-4 1000 méteren a Kammerer Zoltán, Noé Bálint, Ceiner Benjámin, Bárdfalvi Márk összeállítású egységet nevezi.

A szegedi első válogató alapján még Pauman Dániel neve merült fel a csapathajóval kapcsolatban, s csütörtökön, Szolnokon a kapitány több összeállításban is tesztelte az egységet.

“Az öt emberből három négyest próbáltam ki, s nem volt egy másodperc különbség a hajók között – idézte a szövetség honlapja Hüttner Csabát. – A széljárás ugyan ide-oda változott, de körülbelül ugyanazok voltak a körülmények mindhárom esetben. Mivel az eredmények alapján nem láttam lényeges eltérést az egységek között, ezért úgy határoztam, hogy a válogatón K-1 1000 méteren második helyen záró Ceiner Benjámint, a harmadik Noé Bálintot, valamint a K-2 1000 méteren második helyet szerző Kammerer Zoltánt és Bárdfalvi Márkot nevezem a plovdivi Európa-bajnokságra.”

A magyar Eb-csapat

férfiak:

K-1:

200 m: Horváth Bence (Graboplast Győri VSE)

500 m: Kopasz Bálint (Algyő SE)

1000 m: Kopasz

5000 m: Solti László (Vasas SC)

K-2:

200 m: Balaska Márk, Birkás Balázs (Bp. Honvéd, Démász Szeged)

500 m: Nádas Bence, Tótka Sándor (Démász Szeged, UTE)

1000 m: Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (Bp. Honvéd)

K-4:

500 m: Nádas, Tótka, Mozgi Milán, Molnár Péter (Démász Szeged, UTE, Graboplast Győri VSE, Bp. Honvéd)

1000 m: Kammerer Zoltán, Noé Bálint, Ceiner Benjámin, Bárdfalvi Márk (Graboplast Győri VSE, Bp. Honvéd, Bp. Honvéd, Vasas SC)

C-1:

200 m: Hajdu Jonatán (Dunaferr)

500 m: Fekete Ádám (UTE)

1000 m: Vasbányai Henrik (KSI SE)

5000 m: Varga Dávid (Graboplast Győri VSE)

C-2:

200 m: Hajdu, Fekete

500 m: Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE)

1000 m: Korisánszky, Mike

C-4:

1000 m: Vasbányai, Varga, Sarudi Pál, Fekete (KSI SE, Graboplast Győri VSE, Közgép SE, UTE)

Nők:

K-1:

200 m: Lucz Dóra (UTE)

500 m: Takács Tamara (Vasas SC)

1000 m: Bodonyi Dóra (Közgép SE)

5000 m: Bodonyi

K-2:

200 m: Hagymási Réka, Szabó Ágnes (Bp. Honvéd, KSI SE)

500 m: Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (Bp. Honvéd, Démász Szeged)

1000 m: Farkasdi, Bodonyi

K-4:

500 m: Lucz, Takács, Medveczky, Vad Ninetta (UTE, Vasas SC, Démász Szeged, Vasas SC)

C-1:

200 m: Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE)

C-2:

500 m: Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE)

Nincs hozzászólás még.

Hozzászólás